• LOCURI DE MUNCĂ

    TEHNICIAN SERVICE INSTALATII (Bucuresti si Urziceni):

    Fisa postului:
    • Service si intretinere periodica pentru echipamente de tip: aer conditionat, climatizare, ventilatie,incalzire si racire;
    • Montarea si punerea in functiune echipamentelor din instalatii, termice, sanitare, de vantilatie si conditionarea aerului;
    • Depanari si remedieri ale defectelor aparute la echipamente si componentele lor, in perioada de garantie.

    Cerinte:
    • Seriozitate, corectitudine, disciplina în munca, dispus la program prelungit;
    • Experienta anterioara privind service-ul si mententanta instalatiilor de aer conditionat / climatizare , instalatiilor de incalzire etc.;
    • Experienta ca si automatist instalatii;
    • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
    • Cunostinte minime de operare PC;
    • Disponibilitate pentru deplasari si delegatii;
    • Disponibilitate de a isi insusi cunostinte tehnice noi;
    • Permis de conducere cat. B.

    Responsabilitati:
    1. Montarea echipamentelor si a instalatiilor specifice conform proiectelor de executie;
    2. Operatii de remediere a unor defectiuni aparute in instalatiile existente;
    3. Efectueaza masuratori, verificari, reglaje si puneri in functiune la echipamentele montate in instalatiile de incalzire;
    4. Executa activitatea de verificari tehnice periodice si intretinere, la beneficiarii proprietari de echipamente, pentru care firma are incheiat contract de service.
    5. Executa activitatea de autorizare a functionarii la aparatele care au P < 400 kw, prin intocmirea rapoartelor de verificari, incercari si probe tip B si C. Raportul tip B va fi prezentat spre avizare inspectorului ISCIR IT;
    6. Executa si alte activitati repartizate de catre conducerea firmei;

    Cei interesati pot trimite CV pe email: office.bucuresti@ecoterm.ro sau la sediul firmei. Informatii suplimentare la telefon +40 37 272 72 22

    INGINER PROIECTANT INSTALATII SANITARE (Bucuresti si Urziceni):

    • studii tehnice superioare – Facultatea de inginerie a instalatiilor;
    • experienta de cel putin 3 ani;
    • abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa, auto-organizare;
    • capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;
    • aptitudini: sociabil, serios, punctual, persoana responsabila, flexibila, cu spirit de initiativa;
    • cunoasterea limbii engleze – minim nivel mediu;
    • cunostinte MS Office, AutoCAD, MagiCAD
    • permis conducere categoria B;

    Intocmeste documentatii tehnice specific pentru toate fazele de proiectarein conformitate cu legislatia, normativele si reglementarile in vigoare;

    Activitati specifice de proiectare instalatii:
    • Elaboreaza si implementeaza solutii tehnice si echipamente conform temei de proiectare;
    • Intocmeste parti scrise si parti desenate specifice proiectelor realizate;
    • Intocmeste lista de cantitati;
    • Centralizeaza documentatia necesara avizarii proiectelor;
    • Efectueaza vizite pe santier pentru verificarea respectarii proiectelor atunci cand este cazul;
    • Propune solutii si acorda sprijin pentru rezolvarea neconformitatilor si solutionarea problemelor de ordin tehnic identificate in derularea proiectelor;
    • Participa la fazele determinante si la receptia lucrarilor proiectate;
    • Asigura suport tehnic pentru Departamentul de ofertare si Departamentul de achizitie;

    Activitati de Raportare / Comunicare:
    • Raporteaza sefului direct problemele aparute in derularea activitatilor curente ale postului si solutii de rezolvare a acestora;
    • Raporteaza sefului direct despre indeplinirea obiectivelor specifice postului, depasirea sau neindeplinirea sarcinilor / indicatorilor planificati de buget (de exemplu nivelul cheltuielilor);
    • Comunica cu ceilalti membrii ai departamentului si ai firmei pentru indeplinirea activitatilor specifice postului;
    • Comunica sefului direct propuneri de imbunatatire a activitatii curente, eficientizare a unor operatii prin adaugarea unor etape sau eliminarea activitatilor inutile sau care genereaza pierderi de timp;

    Beneficii:
    • Lucrul intr-o echipa tanara si motivata;
    • Posibilitatea de a participa la realizarea unor proiecte de mare anvergura;

    TEHNICIAN SERVICE INSTALATII VENTILARE / CLIMATIZARE (Piatra Neamt):

    SC ECOTERM SRL, cu sediul in str. Stramutati nr. 17, localitatea Dumbrava Rosie, Judetul Neamt, angajeaza tehnician service instalatii.

    Descriere anunt:
    • Service si intretinere periodica pentru echipamente de tip: aer conditionat, climatizare, ventilatie, incalzire si racire
    • Montarea si punerea in functiune a echipamentelor din instalatii, termice, sanitare, de ventilatie si conditionarea aerului;

    Cerinte:
    • Experienta anterioara privind service-ul si mententanta instalatiilor de aer conditionat / climatizare, instalatiilor de incalzire etc.;

    Cei interesati pot trimite CV pe email: office@ecoterm.ro sau la sediul firmei. Informatii suplimentare la telefon +40 23 321 41 21
  • AFLĂ MAI MULTE DESPRE ECOTERM

    Vrei să aflii mai multe informații despre compania Ecoterm? Descarcă prezentarea în format PDF

    ADRESĂ:

    Urziceni: Str. Serelor Nr. 5A

    Piatra Neamț: Str. Strămutați Nr. 17

    București: Bd. Ferdinand I Nr. 58

    Urziceni: office.urziceni@ecoterm.ro

    Piatra Neamț: office@ecoterm.ro

    București: office.bucuresti@ecoterm.ro

    FAX:

    Urziceni: +40 243 254 713

    Piatra Neamț: +40 233 214 131

    București: +40 213 210 149

    TELEFON:

    Urziceni: +40 372 727 222

    Piatra Neamț: +40 233 214 121

    București: +40 213 210 126